Izolační panely, lišty a příslušenství

stranka-izolacni-panely-pur-34stranka-prislusenstvi-k-boxum-35stranka-hygienicke-listy-k-boxum-36stranka-listy-k-boxum-37

Tepelně izolační panely PUR

1) Obecné informace
 
Základním stavebním prvkem chladírenských a mrazírenských boxů jsou sendvičové PUR panely základních tlouštěk 60, 80, 100, 130 a 180 mm. Panely vyhovují přísným ekologickým a hygienickým předpisům. Vnitřní a vnější povrch panelu nejčastěji tvoří pozinkovaný lakovaný plech libovolného odstínu RAL (standardně RAL 9010), ale na přání je možné dodat též panely s jiným druhem plechu (např. AL-plech, či nerezový plech). Vnitřek panelu tvoří izolační vrstva polyuretanu. Panely se k sobě spojují po obvodu zapěněnými speciálními zámky = systém SNAP-IN. Boxy jsou konstruovány jako modulové stavebnice, což umožňuje jejich vysokou variabilitu. Stavebnicové provedení kdykoliv umožní rozšiřování, rozebírání a přenesení na jiné místo. Boxy lze sestavovat do nejrůznějších kombinací a objemu desítek až stovek metrů krychlových. Uvnitř lze použít příčky k vnitřnímu členění dle přání uživatele. Tvrdá polyuretanová pěna PUR je nejlepší známý tepelný izolant s koeficientem tepelné vodivosti λ = 0,0226 W/m K. Při aplikaci izolace o tloušťce 80 mm je tepelný odpor R = 3,54 K m2/W. Tepelná izolace je tedy při stejném tepelném odporu výrazně tenčí a je možno dosáhnou významných prostorových úspor ve srovnání s jinými druhy tepelných izolací. Chladírenské a mrazírenské boxy se skládají ze stěnových, stropních, rohových a podlahových panelů a pomocí montážních prvků. Jednotlivé typy panelů jsou popsány v následujících odstavcích.
 
2) Stěnové panely
 
Sendvičové panely – součásti chladírenských resp.mrazírenských boxů – jsou základní stavební prvky chladírenských a mrazírenských boxů.
Skladebná šíře 1m, tloušťky 20, 40, 60, 80, 100, 120, 170 mm, základní barva šedobílá jako RAL 9002, profilový plech.
 
3) Střešní panely
 
Speciální sendvičové panely – součásti chladírenských resp.mrazírenských boxů – jsou konstruovány pro použití jako stropní prvek. 
Skladebná šíře 1m, tloušťky 60+40, 80+40, 100+40 mm, základní barva šedobílá jako RAL 9002, profilový plech.
 
4) Rohové panely
 
Speciální sendvičové panely – součásti chladírenských resp.mrazírenských boxů – kterými jsou vytvářeny rohy boxů. Vnitřní i vnější strany těchto rohových panelů jsou vyráběny výhradně z jednoho kusu pozinkovaného lakovaného plechu, což představuje nejlepší možné řešení rohu boxů vzhledem k potřebě zajištění maximálních termoizolačních vlastností. Zároveň takto konstruované rohové panely působí jako významný stabilizační prvek celé sestavy boxu.
 
5) Podlahové panely
 
Speciální sendvičové panely – součásti chladírenských resp.mrazírenských boxů – jejichž spodní stranu tvoří pozinkovaný lakovaný plech, vrchní pochozí či pojezdovou stranu tvoří vodovzdorná překližka s protiskluzovou úpravou. Vnitřek sendvičového podlahového panelu tvoří izolační vrstva polyuretanu. Pro silně namáhané podlahy lze dodat podlahové panely s vrchní nerezovým plechem tloušťky 0,8 nebo 3 mm, popřípadě hliníkovým plechem tloušťky 3 mm rovněž s protiskluzovou úpravou. Konstrukčně jsou podlahové panely řešeny tak, aby vlivem vyvíjeného tlaku nedocházelo k jejich prolamování.
Home Schiessl
Facebook Schiessl
Schiessl s.r.o. - chlazení, klimatizace, autoklimatizace, tepelná čerpadla.
Praha, Brno, Ostrava, Cheb, Plzeň, Pardubice, Nové Zámky
schiessl@schiessl.cz
www.schiessl.cz
Silou hlasu
Home Schiessl

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & Chabera webdesign